V Bratislave hlásia tvorbu kolón a viaceré nehody

V Bratislave hlásia vodiči nehody a tvorbu kolón na viacerých miestach. Zdržanie spojov hlási aj MHD, a to v oblasti Dolných honov a Vrakune. Zhustená premávka je na bratislavskom diaľničnom obchvate medzi Prístavným mostom a Zlatými pieskami, ale aj na Bajkalskej, Slovnaftskej, Ulici svornosti, Hradskej či Trnavskej ceste.

06.09.2019 19:12, aktualizované: 19:28
debata (7)

Zelená vlna RTVS informuje o zdržaní v Bratislave od 10 do 30 minút, a to na Trnavskej ceste, Bajkalskej, Hradskej, Vrakunskej ceste, v Rusovciach či na diaľnici D1 od Petržalky.

Nehody sú hlásené na Slovnaftskej ulici, kde sa vodiči zdržia asi 15 minút, na diaľnici D2 pred Mostom Lafranconi smerom z Petržalky, na Šancovej za Račianskym mýtom a cestári sa pohybujú na Námestí 1. mája smerom na Hodžovo námestie.

Meškajú aj niektoré linky MHD

V Bratislave meškajú aktuálne niektoré linky MHD 20 až 40 minút. Dopravný podnik Bratislava (DPB) eviduje zdržanie spojov najmä v oblasti Dolných honov a Vrakune. Autobusy a trolejbusy stáli podvečer v kolónach aj hodinu.

„Treba počítať s meškaním MHD v oblasti Vrakune, Podunajských Biskupíc a medzi Vrakuňou a Ružinovom aj do 40 minút,“ povedal pre TASR manažér PR a marketingu DPB Martin Žarnovický. Dotknuté sú najmä trolejbusové linky 201, 202, 212, autobusová linka 78 a ďalšie linky, ktoré týmito miestami prechádzajú.

„Niektorí vodiči trolejbusov a autobusov stáli v zápchach až 60 minút, preto na konečných zastávkach čerpajú povinnú prestávky a po nich sa hneď vrátia na trať,“ spresnil Žarnovický. Situáciu monitoruje dispečing DPB a operatívne sa snaží riadiť premávku MHD tak, aby sa redukovali meškania.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #dopravné obmedzenia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy