Kolaps pod Veľkým Kriváňom neprežil nemecký turista

Kolaps na turistickom chodníku z Veľkého Kriváňa na Pekelník v Malej Fatre neprežil v nedeľu (20. 10.) 52-ročný nemecký turista. Horská záchranná služba (HZS) o tom informuje na svojej internetovej stránke.

21.10.2019 08:31
debata

HZS prostredníctvom linky 155 oznámili, že muž pociťuje silné bolesti na hrudníku. „V krátkom čase od nahlásenia udalosti skolaboval a bolo nevyhnutné začať kardiopulmonálnu resuscitáciu (KPR). Na mieste začali s oživovaním náhodní turisti. Okrem horských záchranárov požiadali o súčinnosť aj posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zo Žiliny. Tá však pre silný nárazový vietor nemohla vzlietnuť,“ doplnila HZS.

Do záchrannej akcie odišli dvaja profesionálni a dvaja dobrovoľní zmluvní záchranári HZS, z toho jeden lekár. „Pacienta sa na mieste pokúšali priviesť k životu za pomoci defibrilátora aj poskytnutej intravenóznej liečby a intubácií. Napriek snahe všetkých zúčastnených turista výlet neprežil,“ uviedli horskí záchranári.

„Telo nebohého transportovali lanovou dráhou Chleb a následne terénnym vozidlom HZS k domu HZS v Štefanovej, kde ho odovzdali privolaným príslušníkom Policajného zboru. Za mimoriadne spustenie lanovej dráhy sa chceme touto cestou poďakovať prevádzkovateľovi,“ dodala HZS.

debata chyba
Viac na túto tému: #malá fatra #turista #Veľký Kriváň
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy