Spadnutý mostný nosník v Strážskom odstraňujú

Nosník, ktorý sa 14. októbra odlomil z mosta cez Laborec medzi mestom Strážske v okrese Michalovce a miestnou časťou Krivošťany, odstraňujú. Hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Terezková potvrdila, že práce za viac než 25 000 eur by mali byť ukončené do štvrtku 7. novembra.

04.11.2019 18:00
3

Video: Pozrite si, ako odstraňujú spadnutý mostný nosník v obci Strážske.

Vzorky betónu z mosta začala Stavebná fakulta Technickej univerzity v Košiciach odoberať vo štvrtok 31. októbra. Na základe ich analýz má škola pre KSK vypracovať znalecký posudok vrátane diagnostiky a statického posúdenia mosta.

Most je od zrútenia nosníka pre motorové vozidlá uzavretý, slúži len pre peších. Obchádzková trasa vedie cez Michalovce a je dlhá 30 kilometrov. KSK preto, ako uviedla Terezková, v spolupráci s autobusovými dopravcami zabezpečil pravidelnú prímestskú dopravu pre obyvateľov dotknutých obcí. „Dopravné spojenie premáva z Michaloviec do Strážskeho a späť cez obce Zbudza a Staré s prestupom na zastávke ‚Strážske, Krivošťany č. d. 382‘. Cestujúci prechádzajú peši cez most, odkiaľ nastupujú do druhého pristaveného autobusu, ktorý pokračuje na linke podľa cestovného poriadku,“ doplnila Terezková s tým, že prestup na uvedenej zastávke je zabezpečený pri všetkých spojoch.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Laborec #Strážske