Pellegrini sa oboznámi s listom primátora Polačeka o odpustení dlhu Košiciam

08.01.2020 11:08
peniaze, bankovky, euro
Ilustračné foto. Autor:

List bol doručený v utorok (7. 1.) na Úrad vlády SR. Informovali o tom z tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.

„Predseda vlády SR sa s obsahom listu primátora Košíc oboznámi a následne naň bude reagovať,“ uviedol tlačový odbor.

Polaček argumentuje tým, že vláda v novembri odpustila Bratislave podobnú návratnú finančnú výpomoc v celkovej výške desať miliónov eur. Košice si podľa Polačeka zaslúžia rovnaký prístup.

Primátor už začiatkom decembra požiadal premiéra, aby dlh mestu odpustil. „Za 30 dní sme žiadnu odpoveď nedostali, preto sme doručili opakovanú žiadosť, aby sa vláda naozaj začala zaoberať problémami Košíc,“ skonštatoval Polaček.

Mesto Košice za predchádzajúceho primátora Richarda Rašiho uzavrelo v júli 2014 zmluvu o návratnej finančnej výpomoci s ministerstvom financií v sume 20 miliónov eur. V rokoch 2016 – 2019 uhradilo mesto splátky v celkovej výške 4,8 milióna eur, čo je necelá štvrtina dlžnej sumy. Zvyšný zostatok má byť uhradený do roku 2025. Pôžička bola podľa Polačeka prevažne minutá na obnovu mostov a cestnej infraštruktúry.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#premiér #list #Košice #dlh
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku