V Košiciach ošetrili vo štvrtok 239 ľudí v súvislosti s poľadovicou

Pomoc im poskytli vo štvrtok (9. 1.) v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura v Košiciach v súvislosti s poľadovicou na cestách a chodníkoch. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Vaněková s tým, že z toho 22 hospitalizovali.

10.01.2020 14:03
debata

Ďalší zranení pribúdajú aj v piatok. Takýto nápor v súvislosti s počasím nemocnica neeviduje niekoľko rokov.

„Viacerí z poranených už absolvovali operačný zákrok, ďalší stále čakajú na operáciu,“ uviedla. Podľa jej slov sú najčastejšími diagnózami zlomeniny členka, zápästia, poranené ramená, kolená, hlavy či narazené chrbtice. Na operačnej sále najčastejšie skončili pacienti so zlomeninami krčka stehennej kosti či so zlomenými členkami,“ povedala.

Situácia na urgentných príjmoch je podľa jej slov hektická aj v piatok, pričom od rána ošetrili 48 osôb po páde na ľade. „Jedna osoba ostáva hospitalizovaná, ďalšie čakajú na potrebné ošetrenie, teda číslo prijatých na hospitalizáciu sa môže zvýšiť. Viacerí pacienti ešte aj dnes pri vyšetrení uvádzajú, že úraz sa im stal včera,“ spresnila Vaněková.

Na urgentnom príjme Nemocnice Košice-Šaca počas štvrtka a piatka do 13.00 h ošetrili lekári v dôsledku poľadovice celkovo 49 pacientov všetkých vekových kategórií. „Najčastejšie prišli so zlomeninami ruky, zápästia, nohy, členka, krčka bedrového kĺbu. Sedem pacientov sa muselo podrobiť operačnému zákroku, jedna pacientka bola hospitalizovaná na pozorovanie,“ informovala o tom TASR Martina Pavliková, hovorkyňa spoločnosti Agel, ktorá šačiansku nemocnicu spravuje.

debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #zranenia #poľadovica