V Martine vyšetrili ďalšieho pacienta s podozrením na koronavírus

06.02.2020 15:18

Na klinike infektológie a cestovnej medicíny Univerzitnej nemocnice Martin (UNM) vyšetrili vo štvrtok pacienta s podozrením na koronavírus. Podľa hovorkyne nemocnice Kataríny Kapustovej muž nespĺňal klinické a anamnestické epidemiologické parametre na hospitalizáciu, preto mu odporučili domácu liečbu.

„Pacient sa koncom januára vrátil z Malajzie. Nakoľko počas spiatočnej cesty prestupoval v Pekingu a niekoľko dní po návrate začal mať príznaky akútneho respiračného ochorenia, boli mu odobrané biologické vzorky, ktoré budú vyšetrené v Národnom referenčnom centre v Bratislave,“ doplnila Kapustová.

Dvoch Slovákov s podozrením na koronavírus previezli do UNM aj vo štvrtok (30. 1.). Odobrali im vzorky biologického materiálu a výsledky boli negatívne. Muži strávili pracovne tri týždne v Číne, asi 1300 kilometrov od epicentra epidémie koronavírusu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#nemocnica #Martin #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku