Žilinský krajský súd ponechal vo väzbe Juditu, obžalovanú z vraždy

12.03.2020 14:14

Krajský súd (KS) v Žiline ponechal vo väzbe 17-ročnú Juditu, ktorá je obžalovaná z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Uviedla to hovorkyňa žilinského krajského súdu Lenka Belavá.

„KS v Žiline rozhodol o sťažnostiach podaných proti uzneseniu, ktorým bola zamietnutá žiadosť obžalovanej o prepustenie z väzby na slobodu. Sťažnosti boli zamietnuté ako nedôvodné,“ doplnila hovorkyňa KS v Žiline.

Hlavné pojednávanie so 17-ročnou Juditou sa začalo na Okresnom súde (OS) v Žiline 9. januára. „Súd po začatí hlavného pojednávania na návrh obžalovanej vylúčil verejnosť z celého hlavného pojednávania. Proti tomuto uzneseniu nie je prípustný opravný prostriedok,“ informovala Belavá po začatí pojednávania.

Judita je obžalovaná, že 16. mája 2019 zavraždila v jednej z ‚bytoviek‘ na sídlisku Vlčince v Žiline 16-ročného spolužiaka Tomáša.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Žilina #vražda #väzba #Judita
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku