V Košiciach zatvoria verejný cintorín aj krematórium

18.03.2020 18:32

Opatrenia pre koronavírus sa dotknú aj pohrebísk v meste Košice. Urnový háj v krematóriu a verejný cintorín budú od štvrtka do odvolania pre verejnosť úplne uzatvorené. Po stredajšom zasadnutí Krízového štábu mesta Košice o tom informoval magistrát na webovej stránke.

Správa mestskej zelene (SMsZ) v Košiciach ako prevádzkovateľ verejného cintorína a krematória umožní počas smútočných obradov na oboch pietnych miestach v meste prítomnosť maximálne desiatim ľuďom. Tí ďalší môžu byť len vonku pred obradnými miestnosťami a musia mať na tvári rúško, uvádza.

Členovia krízového štábu okrem iného nevylúčili, že ak sa vývoj chorobnosti na koronavírus v Košiciach rapídne zhorší, pristúpia aj k ďalšiemu obmedzeniu mestskej hromadnej dopravy (MHD), prípadne k jej úplnému odstaveniu. Vytvorená by mohla byť aj aplikácia, prostredníctvom ktorej by sa obyvatelia mohli cez SMS alebo internet zaregistrovať a uviesť, kedy presne potrebujú cestovať MHD.

Na krízovom štábe sa riešila aj pomoc najmä pre osamelých alebo zdravotne znevýhodnených seniorov, najmä čo sa týka donášky potravín a liekov. Mesto rokuje s viacerými obchodnými reťazcami, ktoré ponúkajú tieto služby, spresňuje. Mesto tiež tvrdí, že rokuje o ďalšej dodávke rúšok aj materiálu na ich výrobu.

#Košice #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku