Vyhliadkovú vežu UFO ozdobí nápis: Zostať silné, Slovensko!

06.04.2020 15:42

Vyhliadková veža UFO, jedna z dominánt Bratislavy, sa pripája k podpore tých, ktorí v aktuálnej situácii šírenia koronavírusu pôsobia v prvej línii.

Na jej pilieroch bude preto v pondelok od 20.00 do polnoci svietiť nápis „Zostať silné, Slovensko!“ Informovala o tom marketingová manažérka veže Dušana Pľuchtová.

„Odkazom chceme zdôrazniť, aké nesmierne dôležité sú v súčasnosti súdržnosť a dodržiavanie pravidiel, vďaka ktorým je možné túto situáciu prekonať,“ poznamenala Pľuchtová. Podpora je podľa nej smerovaná nielen zdravotníkom, hasičom či policajtom a ďalším zložkám, ktoré bojujú v prvej línii, ale týka sa aj tých, ktorí museli zatvoriť svoje prevádzky, napríklad v cestovom ruchu alebo gastronómii.

Vyhliadková veža UFO tak bude jednou z ďalších veží na svete, ktorá sa pridáva k tejto myšlienke. Prednedávnom sa k takejto podpore pridala napríklad Eiffelova veža v Paríži. Vyhliadková veža v Bratislave však nie je jedinou stavbou v hlavnom meste so špeciálnou svetelnou projekciu. V marci napríklad niekoľkými svetelnými heslami, hashtagmi, komunikovala dôležité odkazy aj Národná banka Slovenska. Nápis „Ďakujeme“ zasvietil aj na Bratislavskom hra­de.

#Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku