Požiar stavebnín v Michalovciach spôsobil škodu takmer za 2 milióny eur

Požiar stavebnín v Michalovciach, ku ktorému došlo v sobotu (18. 4.) pred obedom, spôsobil škodu predbežne vyčíslenú na 1,8 milióna eur. Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

21.04.2020 09:26
HaZZ Michalovce požiar stavebniny Foto: ,
Na snímke rozsiahly požiar areálu stavebnín v Michalovciach 18. apríla 2020.
debata

„Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania došlo z doposiaľ nezistených príčin k vznieteniu europaliet uložených pri budove skladu, od ktorých sa požiar následne rýchlo rozšíril na celú budovu skladu, v ktorej bol uskladnený rôzny stavebný a horľavý materiál, administratívne priestory i predajňu,“ uviedla s tým, že rozsiahlym požiarom bolo spôsobené všeobecné nebezpečenstvo a zvýšené riziko požiaru na priľahlých objektoch.

Ivanová doplnila, že na obhliadke miesta činu, trvajúcej niekoľko dní, pracovali riaditeľ Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR, experti z Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru Košice, psovod so služobným psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie akcelerátorov horenia a zisťovateľ príčin vzniku požiarov Hasičského a záchranného zboru. Nezistili však žiadne skutočnosti, ktoré by „nasvedčovali úmyselnému založeniu požiaru“.

debata chyba
Viac na túto tému: #Michalovce #požiar #stavebniny