Bratislava otvára kúpaliská, toto leto očakáva v meste viac domácich

18.06.2020 17:14
Bratislava koronavírus kúpalisko rosnička
Na snímke zľava námestník primátora mesta Bratislava Juraj Káčer, primátor mesta Bratislava Matúš Vallo, riaditeľ Správy telovýchovných a rekreačných zariadení Ladislav Križan, riaditeľka Bratislavského kultúrneho a informačného strediska Katarína Hulíková a riaditeľ Mestských lesov Matej Dobšovič na letnom kúpalisku Rosnička. Autor: ,

Mesto Bratislava od stredy otvára prvé letné kúpaliská, ide o Rosničku v Dúbravke, kúpalisko Lamač, Delfín v Ružinove, Tehelné pole v Novom Meste. K dispozícii je aj prírodné kúpalisko Zlaté piesky. O niekoľko dní majú byť otvorené aj kúpaliská Rača a Krasňany.

V stredu o tom informovalo vedenie hlavného mesta a mestskej Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ).

Magistrát očakáva, že väčšina Bratislavčanov tento rok pre pandémiu koronavírusu neodcestuje na dovolenku do zahraničia a leto bude tráviť najmä v Bratislave a jej okolí. „Budeme sa preto snažiť, aby všetky miesta, podujatia i infraštruktúra, ktorá umožňuje ľuďom tráviť voľný čas v hlavnom meste, boli udržiavané a pripravené na väčší počet ľudí,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Riaditeľ STaRZ Ladislav Križan spresnil, že prvé kúpaliská otvárajú na základe kladného stanoviska regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Upozornil, že návštevníkov kúpalísk čakajú tento rok viaceré opatrenia, ktoré majú zamedziť šíreniu koronavírusu. Pri vstupe im zmerajú telesnú teplotu, vydezinfikovať si musia ruky a niektoré detské atrakcie nebudú fungovať. „Prosíme o empatiu a súčinnosť i pri dodržiavaní rozstupov, napríklad pri ležaní na tráve,“ povedal Križan. STaRZ chce aj pravidelne zverejňovať, ako sú jednotlivé kúpaliská kapacitne vyťažené.

Na väčší nápor návštevníkov počas letných mesiacov sa pripravujú aj Mestské lesy v Bratislave. Riaditeľ organizácie Matej Dobšovič spresnil, že podporia denné detské tábory, pre deti budú v lesoparku pripravené viaceré akcie ako napríklad spoznávanie živočíchov v lese, stáčanie medu. Rátajú aj s organizáciou kurzov včelárstva pre dospelých i s viacerými exkurziami na území mestských lesov. „Na Partizánskej lúke finišujeme s úpravami preliezok. Na Kamzíku plánujeme otvoriť prírodné ‚šantisko‘, sprístupniť chceme aj záhradu pri horárni Krasňany,“ podotkol riaditeľ.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#matúš vallo #leto #letná sezóna #kúpaliská #koronavírus #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku