Zrážková činnosť potrápila najmä obce v okresoch Prešov, Levoča a Trebišov

20.07.2020 19:01, aktualizované: 21.07.2020 23:00

Búrková činnosť sprevádzaná intenzívnymi zrážkami spôsobila v utorok na východnom Slovensku vzostup vodných hladín na tokoch. Ako informoval hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Marián Bocák, následky pocítili najmä obce v Prešovskom okrese, tretie stupne povodňovej aktivity vyhlásili aj obce Dúbrava v okrese Levoča a Kysta v Trebišovskom okrese.

V okrese Prešov sa vodné toky vybrežili v obciach Víťaz, Klenov, Miklušovce a Ľubovec. „V obci Ľubovec sa vybrežil miestny potok, došlo k zaplaveniu miestnej komunikácie, zaplaveniu miestnej základnej školy, niekoľkých rodinných domov, poškodeniu komunikácie,“ priblížil Bocák s tým, že starostka obce vyhlásila tretí stupeň povodňovej aktivity. Ten platí aj v obci Miklušovce, kde sa vplyvom vody zosunula pôda v blízkosti komunikácie.

V obci Víťaz došlo vplyvom vybreženia k upchatiu prietokového profilu toku hlavne v mieste osadenia premostení k rodinným domom. V Klenove vyhlásila starostka mimoriadnu situáciu, keďže po intenzívnych zrážkach došlo k zosuvu pôdy do miestneho potoka a ohrozených je aj niekoľko rodinných domov. Obec neskôr vyhlásila druhý stupeň povodňovej aktivity.

V obci Dúbrava v okrese Levoča, kde po intenzívnom daždi voda z lúk stiekla do intravilánu obce a bola zaplavená miestna komunikácia, vyhlásil starosta tretí stupeň povodňovej aktivity.

Obecnú komunikáciu a niekoľko nehnuteľností zaplavila voda aj v obci Kysta v Trebišovskom okrese, kde sa vybrežil Kystiansky potok a jeho prítoky. Aj tu platí tretí stupeň povodňovej aktivity. „Vodohospodári aktuálne vykonávajú monitoring postihnutých území a po ustálení hladín začnú s vykonávaním zabezpečovacích prác,“ uzavrel Bocák.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výstraha na dážď #SHMÚ #prívalové dažde #povodne #počasie #Detva #búrky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku