NAKA zadržala počas rozsiahlej protidrogovej akcie desať osôb

Drogy a desať podozrivých zadržali policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) počas veľkej protidrogovej razie pod krycím názvom Vlek.

, 08.12.2020 15:09
3

Tá prebehla v Trenčíne, Prievidzi a v Kysuckom Novom Meste. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, zo zadržaných osôb vyšetrovateľ už šesť obvinil z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti ako členov organizovanej skupiny. Vyšetrovateľ s prokurátorom pre nich žiadajú väzbu, rozhodovať o tom bude súd. Nie je vylúčené, že padnú ďalšie obvinenia.

Organizovaná skupina pôsobila najmä na území Trenčianskeho a Žilinského kraja, nevyhýbala sa ale ani iným miestam Slovenska. Ako uviedla polícia, na drogách mali zarábať ich výrobou z prekurzorov, ktoré neoprávnene zadovážili v zahraničí, najmä z Českej a Poľskej republiky.

Vyrobené drogy mali prechovávať a ďalej dodávať narkomanom alebo dílerom. Policajti vykonali množstvo domových prehliadok, vrátane skladových priestorov a vozidiel. Zaistili viac ako 650 gramov pervitínu, čo je približne 6 200 dávok v hodnote približne 41 tisíc eur.

Okrem toho zaistili aj marihuanu a desiatky tisíc eur v hotovosti, rôzne komponenty na výrobu drog, mobily a SIM karty, ale aj strelivo rôzneho kalibru. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest na 15 až 20 rokov.

Pervitín, zaistený počas protidrogovej razie... Foto: Facebook (Polícia SR)
Drogová kriminalita / Drogy / Pervitín, zaistený počas protidrogovej razie pod krycím názvom Vlek
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
3 debata chyba