Košická nemocnica je na hranici svojich kapacít

Za dva dni pribudlo v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) Košice 40 pacientov s Covidom. Nemocnica sa blíži k hranici svojich kapacít.

08.01.2021 15:37
Univerzitná nemocnica L. Pasteura Foto:
3

V piatok popoludní zatvára na pracovisku na Rastislavovej ulici pre verejnosť všetky ambulancie, slúžiť budú výlučne pre pacientov s ochorením Covid-19 alebo podozrením naň. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Monika Krišková.

„Lôžka sú prakticky obsadené na 100 percent, pripravujeme ešte jednu reprofilizáciu. Počet lôžok pre pacientov s Covidom-19 sa tak zvýši na 328. Približujeme sa k hranici našich kapacít, lôžkových aj personálnych,“ uviedol výkonný riaditeľ pre liečebno-preventívnu starostlivosť UNLP Košice Martin Paulo.

Podľa Kriškovej je aktuálne v nemocnici hospitalizovaných 258 pacientov s ochorením Covidom-19. V kritickom stave je na oddelení anestéziológie a cestovnej medicíny na pľúcnu ventiláciu napojených 19 pacientov. „Takmer 140 zamestnancov je v karanténe,“ doplnila.

Všetky ambulancie v takzvanej starej nemocnici budú na zdravotné úkony pre pacientov s ochorením Covid-19 alebo podozrením naň slúžiť až do odvolania. Všetkým ostatným pacientom odporúča nemocnica využívať pracovisko na Triede SNP 1.

„Takzvaná nová nemocnica je celá ako biela zóna vyčlenená pre pacientov, ktorí nemajú ochorenie Covid-19 a nie je u nich ani podozrenie naň,“ doplnila Krišková s tým, že v prípade, ak títo pacienti potrebujú akútnu neodkladnú zdravotnú starostlivosť, majú ju vyhľadať na oddelení urgentného príjmu na Triede SNP.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura #Košice #koronavírus