Pri testovaní v Prievidzi pomáha aj Patrícia. Jej starká podľahla koronavírusu

23.01.2021 19:17
Zdravotná sestra / Testovanie / Covid /...
Zdravotná sestra Patrícia Bojková počas celoplošného testovania v jednom z odberových miest v Prievidzi, 23. januára 2021 Autor:

V odbernom mieste v Prievidzi pracuje aj zdravotná sestra Patrícia Bojková. Hoci sa len ráno dozvedela, že jej zomrela 84-ročná babička, ktorá sa infikovala koronavírusom.

Zdravotná sestra hovorí, že jej stará mama nemala žiadne závažné zdravotné problémy. No Covid-19 mal u nej rýchly priebeh.

„Na začiatku týždňa mala len zvýšené teploty, v piatok sa jej už zle dýchalo, volali jej záchranku a o niekoľko hodín na to zomrela,“ povedala Bojková.

O odchode starkej sa Bojková dozvedela v sobotu ráno. „Chuť pomáhať však bola silnejšia ako smútok. Ráno, keď som vstala z postele som si povedala, že jednoducho musím ísť. Aj pre moju babku,“ hovorí zdravotná sestrička.

Všetkých nabáda k opatrnosti, veď aj ona svoju starkú nevidela niekoľko týždňov. Veľmi si želá, aby sa pandémia už skončila a dúfa, že ľudia sa spamätajú. Aj keď utrpela veľkú osobnú stratu, neprestane chodiť do práce a pomáhať tam, kde ju potrebujú.

„Zdravotníčkou som sa rozhodla byť preto, lebo chcem pomáhať ľuďom a toto je tiež situácia, kedy si musíme pomáhať asi viac ako inokedy. Do práce ísť musím a aj chcem, pretože sa tiež starám o starších ľudí, ktorí ma potrebujú,“ dodala zdravotná sestra.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#testovanie #Prievidza #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku