V Žiline zahynula pri požiari bytovky žena

Žilinskí hasiči našli v piatok po likvidácii požiaru v štvorpodlažnej bytovke na ulici Veľká okružná mŕtvu ženu. TASR o tom informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslav Kapusniak.

19.11.2021 15:45, aktualizované: 16:32
Žilina požiar bytovka úmrtie Foto: ,
Žilinskí hasiči našli po likvidácii požiaru v štvorpodlažnej bytovke mŕtvu ženu.
debata

Doplnil, že požiar na najvyššom podlaží objektu hasičom ohlásili pred 13. hodinou. „Na mieste zasahovalo sedem kusov techniky a evakuačný autobus. Požiar lokalizovali o 13.15 h a zlikvidovali o 13.25 h. Mŕtvu ženu našli v byte na štvrtom podlaží,“ dodal Kapusniak.

Mesto Žilina vlastní sedem bytov v bytovom dome na ulici Veľká okružná, v ktorom pri piatkovom požiari zahynula žena. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka je šesť bytov v súčasnosti obývaných a jeden neobývaný.

Doplnil, že požiar mal vzniknúť v byte na štvrtom podlaží, ktorý susedí s jednoizbovým mestským bytom a obývajú ho štyria nájomníci. „Oheň mestský byt nepoškodil, podľa našich informácií sú byt i nájomníci v poriadku,“ uviedol hovorca mesta.

„Správa o požiari bytového domu ma zasiahla uprostred iných pracovných povinností. Ihneď som ich prerušil a smeroval na miesto. Bol som sa osobne ubezpečiť, že všetci naši nájomníci sú v poriadku, a ponúknuť pomoc. Pri požiari mala podľa mojich informácií prísť o život staršia pani. Mrzí ma ľudská strata a pozostalým vyjadrujem v mene svojom aj v mene mesta Žilina úprimnú sústrasť,“ dodal primátor mesta Žilina Peter Fiabáne.

debata chyba
Viac na túto tému: #Žilina #požiar
Flowers