V tuneli pri Prešove dokončili ostenie. Bikoš o rok ušetrí motoristom desať minút

Práce na severnom obchvate Prešova pokračujú. V tuneli Bikoš, ktorý je súčasťou stavby prešovskej R4, je dokončené sekundárne ostenie v razenej aj hĺbenej časti v oboch tunelových rúrach. Predpokladaný termín odovzdania do užívania je leto 2023.

, 06.06.2022 00:00
Bikos 04 2022 Foto:
V tuneli Bikoš dokončili sekundárne ostenie v oboch rúrach.
debata

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) dokončila v západnej rúre tunela štrbinové žľaby, obrubníky, káblové trasy pod chodníkmi, ako aj stienky v SOS výklenkoch. „Aktuálne realizujeme tepelnú izoláciu protipožiarneho vodovodu. Po zaizolovaní vodovodu dobudujeme chodníky a pripravíme povrch ostenia na náter,“ popisuje práce Eva Žgravčáková, hovorkyňa NDS. Dodáva, že práce pokročili aj vo východnej tunelovej rúre, kde práve stavajú štrbinové žľaby, obrubníky a káblové trasy pod chodníkmi. Aj v tejto časti tunela boli dokončené práce na sekundárnom ostení v priečnych prepojeniach. Momentálne sa pracuje na deliacich stenách.

Severný obchvat R4 Prešov bude v plnom profile dlhý 4,3 km a motoristom ušetrí približne 10 minút. Most Bikoš bude dlhý viac ako kilometer. Stavbári vybudujú 155 stavebných objektov a 9 mostov a aj tam práce napredujú. „Na južnom portáli realizujeme protipožiarny vodovod, káblovod a drenážne odvodnenie. Odvodnenie vozovky na južnom portáli je v súčasnosti dokončené na 90 percent. Takisto pripravujeme realizáciu vozovky v tuneli a na portáloch. Okrem toho pracujeme aj na systéme odvodnenia na severnom portáli a konečných terénnych úpravách na južnom a severnom portáli,“ dodala hovorkyňa.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Prešov #Prešovský kraj #tunel Bikoš