Všade sucho, v Dubnici smršť. Búrka tam strhla strechu závodu, vyvracala stromy

Strecha, ktorú v utorok popoludní strhol vietor v areáli súkromnej spoločnosti v Dubnici nad Váhom, poškodila 21 automobilov. Trenčianski policajti začali trestné stíhanie za prečin všeobecného ohrozenia. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti.

17.08.2022 14:09
debata (2)

Polícia zistila, že pravdepodobne zlým technologickým postupom bola zrealizovaná montáž plechovej strešnej krytiny na zadnej hale miestnej firmy.

Video: Silná lokálna búrka sa prehnala Dubnicou nad Váhom.

Video

Počas búrky sa časť plechovej strešnej krytiny odtrhla od strechy, čím poškodila kazetový strop haly. Odtrhla sa aj časť vzduchotechniky, následkom čoho zostala diera v kazetovom strope. Došlo k poškodeniu ďalších hál a aj viacerých osobných motorových vozidiel.

Spolu až 21 vozidlám boli spôsobené rôzne mnohopočetné škrabance, ryhy, preliačiny, rozbitie sklených výplní, odtrhnutie jednotlivých vonkajší častí vozidla a podobne, uviedla polícia.

Pri udalosti nedošlo k vážnemu zraneniu žiadnej osoby. Škody na majetku budú vysoké. Polícia na mieste vykonala obhliadku, ktorá trvala až do neskorých večerných hodín.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #búrka #Dubnica nad Váhom