Vrahovi z Budče súd potvrdil trest 21 a pol roka. Zabil a rozštvrtil manželku

Krajský súd (KS) v Banskej Bystrici v stredu na verejnom zasadnutí zamietol odvolanie krajského prokurátora a 47-ročnému Štefanovi Katreničovi z Budče, ktorý bol obžalovaný z obzvlášť závažného zločinu vraždy, potvrdil trest odňatia slobody vo výmere 21 rokov a šesť mesiacov. Trest si odpyká vo väzení s maximálnym stupňom stráženia. Rozsudok je právoplatný, konštatovala hovorkyňa KS Nina Uhrovičová.

24.05.2023 12:19
polícia Foto:
Ilustračná snímka.
debata

Podľa obžaloby Katrenič vlani po predchádzajúcej slovnej hádke a fyzickej roztržke v rodinnom dome v Budči v okrese Zvolen obzvlášť brutálnym spôsobom usmrtil svoju manželku. Od médií dostal prezývku „mäsiar z Budče“. Hrozil mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie.

Polícia / Policajná páska / Čítajte viac Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

Okresný súd (OS) v Banskej Bystrici ho odsúdil na 21,5-ročné väzenie 18. januára. Keďže sa k zločinu priznal, rozhodoval len o výške trestu. Uložil mu aj ochranný dohľad po obdobie dvoch rokov, trest prepadnutia vecí a náhradu nemajetkovej ujmy poškodeným rodičom a dcére po 32 300 eur a ďalším trom po 10 000 eur.

KS však zrušil napadnutý rozsudok OS vo výroku o náhrade škody vo vzťahu k piatim poškodeným a rozhodujúc sám obžalovanému uložil povinnosť nahradiť rodičom škodu vo výške 10 000 eur a to každému zvlášť. So zvyškom ich nároku na náhradu škody ich odkázal na civilný proces, rovnako ako súrodencov. Vo vzťahu k maloletej zostal rozsudok nedotknutý.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy