Ďalšie dopravné obmedzenie v Košiciach. Dotkne sa dôležitej trasy

Košičania, pripravte sa na ďalšie zápchy. Kvôli stavebným prácam bude obmedzená doprava na Palackého ulici. Ďalšie úpravy sa týkajú zmeny organizácie dopravy. Vodiči sa tak budú musieť obrniť trpezlivosťou.

03.07.2023 08:00
Kosice krizovatka Palackeho  2 Foto:
Palackého ulica patrí medzi najrušnejšie v Košiciach.
debata (1)
Košice Palackého ulica

Palackého ulica patrí medzi najrušnejšie v Košiciach.

Fotogaléria
Palackého ulica patrí medzi najrušnejšie v...
Palackého ulica patrí medzi najrušnejšie v...
Palackého ulica patrí medzi najrušnejšie v...

Začiatok letných prázdnin prinesie v metropole východu zmeny týkajúce sa organizácie dopravy na dvoch dôležitých komunikáciách v meste.

Prvá zlá správa pre motoristov súvisí s plánovanou opravou železničných mostov. Kvôli tomu dôjde od nedele 2. júla na Palackého ulici k dopravným obmedzeniam. „Železnice SR ako investor tejto stavby oznámili mestu Košice, že na zhruba 200-metrovom úseku Palackého ulice budú až do 26. októbra vykonávať stavebné práce. Počas opráv mostov bude v oboch smeroch v prevádzke len jeden z pôvodných dvoch jazdných pruhov,“ informoval hovorca mesta Dušan Tokarčík.

Zmenia signál

Upresnil, že na na mieste bude osadené nové prenosné dopravné značenie vrátane upozornenia na zmenu organizácie dopravy. Na cestnej svetelnej signalizácii Palárikova – Bajzova – Krivá dôjde aj k úprave signálneho plánu, aby sa zaistila lepšia priepustnosť križovatiek na tomto úseku.

„Vodičov motorových vozidiel žiadame o pochopenie, trpezlivosť a rešpektovanie dočasného dopravného značenia. Ak to bude možné, odporúčame im, aby v nasledujúcich týždňoch najmä v čase dopravnej špičky zvážili prejazd tohto úseku Palackého ulice a radšej využívali iné trasy,“ uviedol Tokarčík.

Autá na Letnú už neodbočia, autobusy budú mať väčší priestor

Ďalšou novinkou, tentoraz trvalou je, že od pondelka 3. júla nebude možné z Watsonovej ulice odbočiť doľava na Letnú ulicu. Na základe požiadavky Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) sa na tomto mieste zruší celý odbočovací pruh.

Motoristi sa budú môcť odtiaľ dostať na Letnú až po tom, keď prejdú okolo obratiska električiek pri Amfiteátri a následne odbočia doprava za autobusovou zastávkou v blízkosti parkoviska, resp. čerpacej stanice. Nová trasa predĺži pôvodnú cestu o zhruba 400 metrov.

„Tieto úpravy majú zároveň zvýšiť bezpečnosť chodcov a automobilovej dopravy. Zrušením odbočovacieho pruhu dôjde k skráteniu dĺžky priechodu pre chodcov, z pôvodných 12 na 8 metrov. Zároveň tým vznikne viac priestoru pre autobusy MHD, ktoré odbočujú z Letnej ulice k Amfiteátru,“ vysvetlil hovorca košického magistrátu.

Stavebné práce súvisiace s úpravami tejto odbočky potrvajú do 31. júla. Aj v tomto prípade mesto žiada motoristov o ohľaduplnosť a rešpektovanie dočasného dopravného značenia.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #Most #zmena dopravy #Palackého