Na suseda zaútočil autom i kladivom. Kričal, že ho zabije. Zasahovali kukláči, agresora polícia obvinila

Polícia v Myjave vzniesla obvinenie voči 68-ročnému mužovi za prečin nebezpečné vyhrážanie v súbehu s prečinom ublíženie na zdraví. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Katarína Kuzmová.

04.08.2023 13:34
polícia Foto:
Polícia privádza muža obvineného z útoku na suseda a jeho priateľku pri Myjave.
debata

Ako doplnila, bolo zistené, že obvinený na poli v okrese Myjava nasmeroval vozidlo proti susedovi. „Ten stihol uskočiť. Následne poškodeného napadol s kladivom. Udrel ho do nohy a v útokoch neprestal, pričom opakovane kričal slová ‚už ťa zabijem‘,“ uviedla Kuzmová.

Poškodenému na pomoc dobehla priateľka, ktorú obvinený udrel do oblasti tváre a zobral jej dioptrické okuliare. „Poškodenému a jeho priateľke sa podarilo vytrhnúť obvinenému kladivo z rúk. Páchateľ nasadol do auta, pričom cez otvorené okno ešte udrel poškodenú päsťou do tváre a odišiel,“ informovala krajská policajná hovorkyňa.

Poškodeným boli útokom páchateľa spôsobené pomliaždeniny a zlomeniny. „Policajti vyrazili do miesta trvalého pobytu útočníka. Muž sa pred hliadkou uzamkol a odmietal komunikovať. Spolu s ním sa v dome nachádzala aj jeho priateľka,“ povedala Kuzmová.

„Páchateľ po viac ako hodinovej komunikácii s vyjednávačom dobrovoľne odomkol rodinný dom a vyšiel von, kde bol zadržaný a eskortovaný na policajné oddelenie. Poverený príslušník spracoval na obvineného podnet na podanie návrhu na jeho väzobné trestné stíhanie,“ uviedla Kuzmová.

Obvinený, ktorý bol v minulosti už osemkrát súdne trestaný, si na rozhodnutie o väzbe počkal v cele policajného zaistenia.

Brutálna bitka v Malackách. Údery lopatami a krompáčmi
Video
debata chyba
Viac na túto tému: #myjava #vyhrážanie sa #ublíženie na zdraví #agresivita