Málo vídané. V Bratislave pre verejnosť otvárajú plaváreň

Spoločnosť Slovnaft otvára pilotne od septembra pre verejnosť plaváreň vo Vlčom hrdle v Bratislave. Obyvateľom bude k dispozícii počas víkendov, cez týždeň ju budú môcť využívať okolité školy na plavecké výcviky. Do konca roka je naplánovaná aj rozsiahla rekonštrukcia vzduchotechniky plavárne.

28.08.2023 17:26
Slovnaft rafinéria Foto:
Slovnaft rafinéria vo Vlčom hrdle.
debata

„Po viacerých rozhovoroch s predstaviteľmi okolitých samospráv a dotazoch obyvateľov z okolia rafinérie sme sa rozhodli plaváreň v 50. roku jej prevádzky sprístupniť aj verejnosti,“ skonštatoval hovorca spoločnosti Anton Molnár.

K tomuto kroku pristupuje pre nedostatok krytých bazénov v hlavnom meste. Vyjsť chce tiež v ústrety aj občanom v okolitých mestských častiach Podunajské Biskupice, Vrakuňa či Ružinov i priľahlých obcí Rovinka alebo Dunajská Lužná, kde je obmedzený prístup k verejným krytým plaveckým bazénom.

kupele Grössling Čítajte viac Zo zatvorenej plavárne Grössling vynosili vyše 1 500 ton sutiny

Plaváreň sa nachádza v blízkosti autobusovej stanice Vlčie hrdlo, návštevníci, môžu zaparkovať priamo pred plavárňou. Otvorená pre verejnosť bude bývať v sobotu a v nedeľu od 10.00 do 19.00 h, a to aj počas sviatkov, keď pripadnú na víkendové dni. Bazén s dĺžkou 25 metrov bude k dispozícii od 2. septembra.

Krytú plaváreň prevádzkuje spoločnosť od roku 1973. V minulosti slúžila najmä pre študentov Stredného odborného učilišťa – Slovnaft, v súčasnosti primárne pre zamestnancov spoločnosti, ale prenajímaná je aj tretím stranám, firmám či plaveckým školám.

Benzín Čítajte viac Ceny pohonných hmôt vystrelili. Tankujeme drahší benzín než v Rakúsku. Čo je za tým?
debata chyba
Viac na túto tému: #Slovnaft #plaváreň #Vlčie hrdlo