Muž sa snažil ukradnúť hromozvod aj auto na útek, napadol policajta

Neznámy 44-ročný muž chcel v piatok na bratislavskej Macharovej ulici ukradnúť hromozvod na streche parkovacieho domu. Pri úteku napadol policajta. Tí následne v jeho okolí zaistili aj vrecúško s obsahom bielej kryštalickej látky a začali voči nemu trestné stíhanie, informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

23.09.2023 11:40
debata

Muž chcel pri úteku policajtom v priestoroch parkovacieho domu zaútočiť na náhodného muža s cieľom zmocniť sa jeho vozidla. „Po príchode policajta k vozidlu sa policajt stal obeťou fyzického útoku agresívneho muža, ktorý ho s nožom v ruke napadol a kopol do oblasti hrudníka a brucha,“ priblížil hovorca.

Policajti však muža po chvíli za použitia donucovacích prostriedkov zastavili. Následne ešte v jeho blízkosti zaistili vrecúško s bielou kryštalickou látkou. Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu lúpeže, trestného činu útoku na verejného činiteľa a trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi.

Zdrogovaný motorkár unikal 160 km/h po Bratislave
Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #krádež #útok na policajta