Hrozí zosuv až na diaľničný privádzač. V Bytčici pre metrovú trhlinu vyhlásili mimoriadnu situáciu

Krízový štáb mesta Žilina vyhlásil v piatok mimoriadnu situáciu v súvislosti so zosuvom pôdy v mestskej časti Bytčica.

10.02.2024 10:24 , aktualizované: 11:12
zosuv pôdy Foto:
Prepadnutá cesta v Bytčici v dôsledku nadpriemerných dažďových zrážok.
debata (5)

Podľa Kataríny Gazdíkovej zo žilinskej radnice došlo k výraznému zosuvu pôdy na ceste tretej triedy nad diaľničným privádzačom D1 Lietavská Lúčka – Žilina v dôsledku nadpriemerných dažďových zrážok.

Podozrivá jazda starostky na Kysuciach
Video

Upozornila, že vzniká riziko deformácie svahu a ďalšieho zosuvu pôdy na privádzač. „Vyhlásenie mimoriadnej situácie umožní samospráve operatívnejšie a efektívnejšie vykonávať všetky potrebné opatrenia a práce, aby sa zamedzilo ďalšiemu prípadnému zosuvu,“ povedala.

Vedúci oddelenia krízového riadenia a bezpečnosti Mestského úradu v Žiline Lukáš Čerňava vysvetlil, že lokalitu zabezpečili a cestná komunikácia je neprejazdná. „Počas nasledujúcich dní zrealizujeme všetky potrebné technické a stavebné opatrenia, aby sme zabránili ďalšiemu zosuvu. Zabezpečíme prekrytie všetkých trhlín a prepadlín, ako aj ich následné vyplnenie zeminou, aby sme zamedzili premočeniu. Budeme postupovať podľa odporúčaní z odborného posúdenia,“ uviedol.

„Na miesto mimoriadnej udalosti platí zákaz vstupu. Samospráva bude verejnosť informovať o ďalších skutočnostiach,“ uzavrela Gazdíková.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Žilina #zosuv pôdy #Bytčica