Polícia uzavrela dve mestá v Košickom kraji. Za dve hodiny nafúkalo sedem vodičov, jedným z nich bol aj šofér autobusu

Pri pondelkovej rannej policajnej akcii v Moldave nad Bodvou v okrese Košice-okolie a v Kráľovskom Chlmci v Trebišovskom okrese odhalili sedem vodičov pod vplyvom alkoholu. Jedným z nich bol aj vodič autobusu, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

19.02.2024 12:06
debata (11)

Ako spresnila, dopravno-bezpečnostná trvala od 6.00 do 8.00 h, pričom zvýšený počet policajtov obsadil všetky vjazdy a výjazdy z oboch uvedených miest. „Prvý vodič bol odhalený už šesť minút po začiatku akcie v meste Kráľovský Chlmec a ‚nafúkal‘ viac ako jedno promile. V Kráľovskom Chlmci pod vplyvom alkoholu, s hodnotou nižšou ako jedno promile, šoférovali ešte dvaja vodiči. V meste Moldava nad Bodvou policajti prítomnosť alkoholu v dychu zistili u štyroch vodičov, z toho jeden bol vodič autobusu medzimestskej dopravy,“ spresnila s tým, že vodič, ktorý mal viac ako jedno promile alkoholu v dychu, skončil v cele policajného zaistenia.

Zrážal, čo mohol. Takto jazdil vodič s dvomi promile
Video

Hlavným dôvodom, prečo sa KR PZ v Košiciach rozhodlo urobiť túto dopravno-bezpečnostnú akciu, je snaha vytlačiť z ciest Košického kraja čo najviac nezodpovedných vodičov. „Veríme, že vodiči, ktorí sa ráno zdržali v kolóne, okrem nadávania pochopia, že to polícia robí aj pre ich dobro,“ dodala Ivanová. Pripomenula, že opitým vodičom môžu policajti zaistiť aj motorové vozidlo.

Podozrivá jazda starostky na Kysuciach
Video

V akciách zameraných na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu vodičov bude polícia v Košickom kraji pokračovať aj naďalej. Podľa jej slov budú mestá, kde budú kontroly vykonávať, vyberať náhodne a tak, aby neboli vopred známe.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #alkohol za volantom