Polícia obvinila osobu, ktorá podľa výsledkov vyšetrovania spôsobila požiar v košickej nemocnici

Polícia obvinila osobu, ktorá podľa výsledkov vyšetrovania spôsobila požiar v košickej nemocnici. Ako na sociálnej sieti informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, po vykonaných procesných úkonoch a na základe získanej dôkaznej situácie vyšetrovateľ obvinil jedného človeka z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia.

10.03.2024 16:14
debata (1)
V košickej univerzitnej nemocnici horelo. Pacientov museli evakuovať
Video

V prípade dokázania viny hrozí dotyčnej osobe desať až pätnásť rokov za mrežami. „Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej osoby do vyšetrovacej väzby," doplnila polícia.

430070133 727401316192809 1628761268826577550 n Čítajte viac Došlo pri evakuácii košickej nemocnice k pochybeniu? Matkám povedali, že ich deti evakuovali, no zostali na JIS

Z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach vo štvrtok 7. marca evakuovali pacientov z dôvodu požiaru. Ako uviedla hovorkyňa UNLP Monika Krišková, požiar bol nahlásený približne okolo jednej hodiny ráno, a to v objekte Monobloku na Tr. SNP 1.

Zničený interiér I. psychiatrickej kliniky...
Zničený interiér I. psychiatrickej kliniky...
+6Zničený interiér I. psychiatrickej kliniky...

„Požiar vznikol na 4. poschodí na I. psychiatrickej klinike, v priebehu krátkeho času bol uhasený, následný problém spôsobovalo najmä zadymenie. Siedmi pacienti z psychiatrickej kliniky boli pre nadýchanie sa splodinami a pre hyperbariu prevezení do nemocnice Košice – Šaca" uviedla Krišková.

Policajná hovorkyňa Jana Mésarová informovala, že podozrivú osobu zadržali v ranných hodinách, dodala, že presné príčiny i bližšie okolnosti požiaru sú predmetom vyšetrovania.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #požiar #Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura