Vážna dopravná nehoda si v Košiciach vyžiadala osem zranených, viacerých ťažko

Vážna nehoda si v Košiciach v piatok (12.4.) večer vyžiadala osem zranených, z toho viacerých ťažko. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach na sociálnej sieti s tým, že na križovatke ulíc Trieda KVP a Wuppertálska sa okolo 20.30 h. zrazili dve autá.

13.04.2024 10:09
debata (4)

Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana Mésarová spresnila, že podľa doterajších zistení 51-ročný vodič, ktorý viedol vozidlo značky Toyota po Triede KVP v smere od Popradskej ulice k ulici Jána Pavla II., na križovatke pri odbočovaní vľavo na Wuppertálsku ulicu vošiel do jazdnej dráhy vozidlu značky Volkswagen. To viedol 21-ročný vodič v opačnom smere po hlavnej ceste k Triede KVP a došlo k zrážke. Po náraze skončilo vozidlo Toyota mimo cesty, kde narazilo do stromu.

„V dvoch autách sa spolu nachádzalo osem osôb. Šesť z nich bolo vo vozidle Toyota, pričom podľa predbežnej lekárskej správy, dve osoby utrpeli zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti viac ako 42 dní, ďalšie dve s dobou liečenia do 42 dní a dvaja ľudia utrpeli ľahké zranenia,“ uviedla hovorkyňa s tým, že dvaja pasažieri z druhého vozidla sa zranili ťažko.

Oboch vodičov policajti podrobili dychovej skúške, ktorá prítomnosť alkoholu nepotvrdila. Na zistenie prítomnosti iných návykových látok im odobrali krv. Počas dokumentovania dopravnej nehody bol, aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, úsek cesty uzavretý na nevyhnutne potrebný čas.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. „Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody a miera zavinenia jej jednotlivých účastníkov, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uviedla Mésarová.

autobus, nehoda, spišské podhradie Čítajte viac Tragédia v Spišskom Podhradí: Môže za smrť troch dievčat 20-ročný autobus alebo zlyhal človek?
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #dopravná nehoda