Vydavateľstvo OUR MEDIA SR spúšťa na svojich stránkach novú službu pre čitateľov

Nová služba mREPORTÉR umožní čitateľom spolupodielať sa na obsahu zverejnenom na pravda.sk, mediaklik.sk, varecha.sk či športweb.sk

03.07.2023 08:00
debata (2)

Aplikácia mREPORTÉR umožňuje odosielať aktuálne spravodajské videá a fotografie z vášho telefónu priamo do redakcie pravda.sk a ta3.

turisti, Kriváň, mReportér Čítajte viac Slovenské veľhory v plnej paráde. mReportér zdolal Kriváň a zo samého vrcholku natočil zábery na celé Tatry

Videá a fotografie vytvoríte priamo cez aplikáciu mREPORTÉR a tie najlepšie a spravodajsky zaujímavé budete môcť vidieť v pravidelných zostrihoch na našich webových stránkach a tiež v TV Pravda a vo vysielaní ta3.

Ako natočiť skvelé a pútavé video?

Ak natáčate aktuálnu udalosť, napríklad požiar alebo prírodnú katastrofu, snažte sa video odoslať čo najrýchlejšie. Čím skôr nám ho pošlete, tým väčšiu šancu má na zverejnenie na webových stránkach pravda.sk alebo vo vysielaní ta3. Zaujímajú nás aj videá z kultúrnych či športových udalostí (koncerty, regionálne slávnosti, zápasy a pod.), vaše zážitky z cestovania a dovoleniek a tiež veci, ktoré vás vo vašom regióne trápia.

Natočte video priamo v aplikácii

Natáčanie začnete kliknutím na červené okrúhle tlačidlo na ľavej spodnej strane displeja. Natáčanie môžete prerušiť stlačením tlačidla pauza a opäť v ňom pokračovať stlačením červeného okrúhleho tlačidla. Môžete tak natočiť do jedného videa viac záberov. Keď budete s výsledkom videa spokojní, kliknite na tlačidlo Uložiť a prejdete k ďalšiemu kroku pred odoslaním videa.

Môžete použiť aj video z vašej galérie

Aplikácia mREPORTÉR umožňuje posielať videá a fotky zhotovené aj mimo aplikácie. Jednoduchým spôsobom vyberiete video z galérie, a potom vyplníte názov videa, popis a odošlete ho priamo k nám do redakcie, kde ho spracujú naši editori.

Lepšie je točiť video na šírku

Videá natáčajte na šírku. Aplikácia samotná vás k tomu vyzve. Samozrejme, ak budete svedkom spravodajskej udalosti a zabudnete otočiť svoj mobilný telefón, budeme radi aj za video na výšku. Na šírku však video vyzerá lepšie a lepšie ho tak využijeme nielen na našich webových stránkach, ale aj vo vysielaní TV Pravda a ta3.

Názov videa je kľúčový

Správne pomenovanie a popis videa nám pomôžu pri jeho spracovaní a zaradení či už na webových stránkach alebo priamo do vysielania.

Najlepšie videá zverejníme

V momente, keď nám video odošlete, skontrolujú ho naši editori a ak nebude v rozpore s podmienkami použitia, radi ho zverejníme na webových stránkach pravda.sk alebo v TV Pravda a ta3.

Kde nájdete aplikáciu?

Aplikáciu sme pripravili pre užívateľov smartfónov s operačným systémom Android.

odkaz
pasiky do clankov mreporter 2

Aplikáciu pre iOS si môžete zadarmo stiahnuť tu:

odkaz
pasiky do clankov mreporter 3

Spravodajstvo, ktoré tvoríte vy!

Vďaka vám môžeme ostatným čitateľom priniesť zaujímavé informácie z vášho okolia a pomáhate nám tvoriť autentické a originálne spravodajstvo. Prinášate tak aj ostatným čitateľom aktuálne správy z vášho pohľadu a stávate sa reportérmi Pravda.sk a ta3.

Všeobecné podmienky služby mREPORTÉR nájdete tu

Dopravná nehoda, Žilina, opitý vodič Čítajte viac Na mol opitý vodič v Žiline. Na parkovisku narážal do áut, spoza volantu ho museli vyťahovať búrka, kúpalisko, Podhájska Čítajte viac Silná búrka zničila kúpalisko v Podhájskej. mReportér zachytil katastrofu. Bolo to tornádo? Južná časť Petržalky, dron, mReportér Čítajte viac Jedno z najväčších sídlisk v strednej Európe zachytil náš mReportér z vtáčej perspektívy

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #mREPORTÉR