Charlesovi s Camillou budú svedčiť synovia

23.03.2005 15:17

Svedkami na svadbe britského korunného princa Charlesa s Camillou Parkerovou-Bowlesovou budú jeho syn princ William spolu s nevestiným synom Tomom. Oznámil to v stredu úrad Charlesovho paláca Clarence House.

Na civilnom sobášnom obrade 8. apríla na windsorskej radnici sa zúčastnia aj mladší syn následníka trónu princ Harry, Charlesovi traja súrodenci – princ Andrew, princ Edward a princezná Anne, ako aj Edwardova manželka Sophie.

Prvú Charlesovu svadbu s princeznou Dianou sledovalo 800 miliónov televíznych divákov. Tentoraz bude svedkom manželských sľubov britského následníka trónu a Camilly Parkerovej-Bowlesovej na radnici vo Windsore len niekoľko ľudí. Médiá nebudú mať na svadbu prístup.

Len 30 ľudí bude 8. apríla sledovať sobáš Charlesa s dlhoročnou priateľkou Camillou – ženou, ktorá bude naveky obviňovaná zo zničenia jeho manželstva zo zosnulou Dianou.

Požehnanie manželského zväzku po civilnom sobáši budú televízie vysielať v priamom prenose. Novomanželov požehná arcibiskup z Canterbury Rowan Williams.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku