Agenti zmarili krvavý masaker, cieľom vraždy bol aj Barack Obama

27.10.2008 22:10, aktualizované: 22:53
Barack Obama
Prezidentský kandidát Barack Obama. Autor:

Americkí vládni agenti oznámili, že zmarili sprisahanie, ktorého cieľom bolo zavraždiť prezidentského kandidáta Demokratickej strany Baracka Obamu a ďalších 102 černochov. Predstavitelia Obamovho štábu údajne informáciu nekomentovali.

Podľa odtajnených súdnych záznamov sa mala dejiskom masakry stať jedna nemenovaná stredná škola v štáte Tennessee, ktorú navštevujú predovšetkým černosi.

Dvaja neonacistickí skinheadi, 20-ročný Daniel Cowart a o dva roky mladší Paul Schlesselman, plánovali najprv vylúpiť sklad zbraní a následne zaútočiť. Štrnástich Afroameričanov chceli podrezať a 88 zastreliť. Podľa agentúry AP majú obe číslice pre stúpencov bielej nadvlády v USA symbolický význam.

Pri zatýkaní im agenti zabavili pušku, brokovnicu a tri pištole. Obaja sú momentálne vo väzbe bez možnosti prepustenia na kauciu. Sú obvinení z nedovoleného držania strelnej zbrane, zo spiknutia a z ohrozenia prezidentského kandidáta. Vyšetrovanie pokračuje a je možné, že proti nim budú vznesené i ďalšie obvinenia.

„Povedali, že to mal byť ich posledný, záverečný akt - pokúsiť sa zabiť senátora Obamu. Nemysleli si, že to dokážu, ale že ich pri tom zabijú,“ povedal zvláštny agent Jim Cavanaugh z Nashvillu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku