Mengele možno vyrábal v Brazílii blonďavé modrooké dvojčatá

23.01.2009 10:28
Mengele
Josef Mengele Autor:

V brazílskom mestečku Candido Godoi žije veľké množstvo súrodencov - dvojčiat. Nebolo by na tom nič prekvapujúce, keby na rozdiel od drvivej väčšiny tamojšieho obyvateľstva nemali modré oči a plavú šticu.

„Možno to vysvetliť aj tak, že sa za tým skrývajú pokusy nacistického lekára a masového vraha Josefa Mengeleho,“ domnieva sa historik Jorge Camarasa vo svojej najnovšej štúdii Mengele: Anjel smrti v Južnej Amerike. Mengele ako hlavný lekár v nacistickom koncentračnom tábore Osvienčim robil pokusy na ľuďoch a do plynových komôr poslal asi 400-tisíc väzňov.

Podľa amerického psychiatra Roberta Liftona pre Mengeleho bola práve problematika dvojčiat srdcovou záležitosťou. „Či bol deň, či bola noc, vždy prišiel prezrieť osoby v nových transportoch, aby si pre svoje experimenty vybral dvojčatá, ktorými bol posadnutý,“ povedal nedávno pre Pravdu vychádzajúc z rozhovorov s ľuďmi, ktorí poznali Mengeleho, ako aj zo svedectva jeho nacistických kolegov.

Po úteku do Latinskej Ameriky v roku 1945 nacistický lekár pôsobil v Argentíne, Paraguaji a Brazílii, kde aj zomrel v roku 1979 bez toho, aby za svoje činy pykal za mrežami. „V 60. rokoch pomáhal v brazílskom mestečku  Candido Godoi liečiť ženy. Spočiatku chodil do mesta ako veterinár a neskôr liečiteľ ľudí,“ tvrdí historik. Čoskoro začal v meste narastať počet dvojčiat.

„Nie je vylúčené, že z Candido Godoi si Mengele urobil laboratórium a napokon sa mu splnil sen o vytvorení nadľudí, svetlovlasých a modrookých árijcov,“ vyslovuje domnienku historik. Obyvatelia mesta mu potvrdili, že v 60. rokoch sa objavil nejaký doktor, ktorý liečil zvieratá aj ľudí. Najviac ho zaujímala problematika umelého oplodnenia. Bývalý starosta v Candido Godoi si spomenul, že lekár Anencia Flores da Silva sa už svojho času pokúšal objasniť tajomstvo „mesta dvojčiat“. Domorodci mu vtedy povedali, že záhadný „bádateľ“ sa predstavoval ako Rudolph Weiss.

V jednotlivých krajinách je rozdielne percento narodených dvojčiat. Priemerná šanca ich narodenia je 1 : 80. V brazílskom meste je oveľa väčšie a aj preto tam majú vlastné múzeum – Dom dvojčiat.

0 debata debata