Pápež by mal odstúpiť, tvrdí známy teológ

02.02.2009 20:31
Pápež Benedikt XVI.
Pápež Benedikt XVI. udeľuje požehnanie Urbi et Orbi. Autor: ,

Známy nemecký teológ vyzval pápeža Benedikta XVI., aby odstúpil. "Ak chce pápež urobiť niečo dobré pre cirkev, mal by odísť zo svojho postu," povedal katolícky teológ Hermann Häring v rozhovore pre denník Tageszeitung. "Nebol by z toho žiadny škandál, veď biskup sa musí vzdať svojej pozície v 75-ke, kardinál stráca svoje práva v 80-ke," vyhlásil Häring.

Benedikt XVI. má 81 rokov. Podľa Häringa by mal odísť z čela katolíckej cirkvi najmä kvôli svojmu nedávnemu rozhodnutiu zrušiť exkomunikáciu štyroch členov Bratstva svätého Pia X., ktoré je známe nepriaznivým vzťahom k zbližovaniu kresťanov a židov.

Richard Williamson, jeden zo štyroch členov bratstva, ktorých pápež koncom januára opätovne prijal do cirkvi, sa „preslávil“ spochybňovaním holokaustu. Naposledy začiatkom januára v rozhovore pre švédsku televíziu vyhlásil, že počas 2. svetovej vojny nezahynulo 6 miliónov Židov, ale „len“ 200 až 300 tisíc.

Ďalší člen bratstva, taliansky kňaz Florian Abrahamowitz, na to pre médiá reagoval tvrdením, že Williamson sa „určite zachoval nerozumne, keď hovoril o technických otázkach“. Vzápätí sa blysol vyhlásením, že nacistické plynové komory sa používali na dezinfekciu. „Viem, že plynové komory slúžili prinajmenšom na dezinfekciu, ale neviem povedať, či spôsobovali aj smrť, pretože som túto otázku neskúmal do hĺbky,“ povedal Abrahamowitz.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Kvetinové menu Macaroons pink

Kvetinové menu Macaroons pink

45,99
Nevinnosť Yellow

Nevinnosť Yellow

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk