Obamova politika znižuje bezpečnosť USA, kritizuje Cheney

15.03.2009 20:08
Cheney
Bývalý americký viceprezident Dick Cheney Autor:

Za vlády Baracka Obamu sú Spojené štáty menej bezpečné a náchylnejšie k teroristickému útoku. V rozhovore pre TV stanicu CNN to povedal bývalý americký viceprezident Dick Cheney, pričom ako dôvod uviedol Obamove zmeny v protiteroristickej politike. Cheney obzvlášť kritizoval rozhodnutie zatvoriť väznicu na americkej základni Guantánamo na Kube, kde USA zadržiavajú podozrivých teroristov. Kritiku si vyslúžilo aj ukončenie zvláštnych vyšetrovacích metód a uzavretie tajných zadržiavacích centier CIA v zahraničí.

„Myslím si, že tieto programy boli základom úspechu, ktorý sme dosiahli pri získavaní spravodajských informácií a ktorý nám umožnil zabrániť všetkým pokusom o útoky na USA,“ vyhlásil Cheney, podľa ktorého bola Bushova protiteroristická politika v súlade s ústavou. Prezident Obama podľa neho teraz robí kroky, ktoré zvyšujú riziko ďalšieho útoku proti Spojeným štátom.

Cheneymu sa nepáči ani Obamov výber na post amerického veľvyslanca v Iraku, ktorý má zastávať Christopher Hill, bývalý vyjednávač USA v rokovaniach o severokórejskom jadrovom programe. „To nie je človek, akého by som vybral na tento post. Nemá v tomto regióne žiadne skúsenosti, nikdy tam nepracoval a neovláda jazyk,“ hovorí Cheney. Bushova politika v Iraku bola podľa neho úspechom, keďže Spojeným štátom sa podarilo pomôcť vytvoriť demokratickú vládu v srdci Blízkeho východu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk