Obamova politika znižuje bezpečnosť USA, kritizuje Cheney

15.03.2009 20:08
Cheney
Bývalý americký viceprezident Dick Cheney Autor:

Za vlády Baracka Obamu sú Spojené štáty menej bezpečné a náchylnejšie k teroristickému útoku. V rozhovore pre TV stanicu CNN to povedal bývalý americký viceprezident Dick Cheney, pričom ako dôvod uviedol Obamove zmeny v protiteroristickej politike. Cheney obzvlášť kritizoval rozhodnutie zatvoriť väznicu na americkej základni Guantánamo na Kube, kde USA zadržiavajú podozrivých teroristov. Kritiku si vyslúžilo aj ukončenie zvláštnych vyšetrovacích metód a uzavretie tajných zadržiavacích centier CIA v zahraničí.

„Myslím si, že tieto programy boli základom úspechu, ktorý sme dosiahli pri získavaní spravodajských informácií a ktorý nám umožnil zabrániť všetkým pokusom o útoky na USA,“ vyhlásil Cheney, podľa ktorého bola Bushova protiteroristická politika v súlade s ústavou. Prezident Obama podľa neho teraz robí kroky, ktoré zvyšujú riziko ďalšieho útoku proti Spojeným štátom.

Cheneymu sa nepáči ani Obamov výber na post amerického veľvyslanca v Iraku, ktorý má zastávať Christopher Hill, bývalý vyjednávač USA v rokovaniach o severokórejskom jadrovom programe. „To nie je človek, akého by som vybral na tento post. Nemá v tomto regióne žiadne skúsenosti, nikdy tam nepracoval a neovláda jazyk,“ hovorí Cheney. Bushova politika v Iraku bola podľa neho úspechom, keďže Spojeným štátom sa podarilo pomôcť vytvoriť demokratickú vládu v srdci Blízkeho východu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Sweet Rose Lisiantus Pink

Sweet Rose Lisiantus Pink

19,99
Moss wall black light green

Moss wall black light green

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk