V Moskve zavraždili čečenského básnika Achtachanova

Čečenského básnika Ruslana Achtachanova pôsobiaceho v Moskve počas noci z utorka na stredu zavraždil neznámy páchateľ, ktorý na neho vypálil niekoľko striel.

16.11.2011 10:07
debata

Prostredníctvom vyhlásenia o tom informoval ruský vyšetrovací úrad, podľa ktorého zrejme ide o nájomnú vraždu. Päťdesiatosemročný Achtachanov bol profesorom na súkromnej Modernej humanitárnej akadémii v Moskve a ako básnik bol známy svojimi antiseparatis­tickými názormi.

Podľa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie sa vražda odohrala krátko pred polnocou, keď Achtachanov vystupoval zo svojho auta pri svojom dome v severozápadnej časti Moskvy. Ako uvádza vo svojom vyhlásení, páchateľ básnika usmrtil strelou do hlavy, čo „umožňuje vysloviť záver, že tento zločin je pravdepodobne nájomnou vraždou“.

Na svojej internetovej stránke sa Achtachanov označuje za pedagóga a zástancu Čečenska ako súčasti Ruska, pričom tvrdí, že poéziu začal písať v zajatí separatistov. V roku 2009 získal špeciálnu novinársku cenu za svoju zbierku pod názvom Som hrdý na Čečensko, ktoré dalo svetu hrdinov.

debata chyba