V Moskve zavraždili čečenského básnika Achtachanova

16.11.2011 10:07

Čečenského básnika Ruslana Achtachanova pôsobiaceho v Moskve počas noci z utorka na stredu zavraždil neznámy páchateľ, ktorý na neho vypálil niekoľko striel.

Prostredníctvom vyhlásenia o tom informoval ruský vyšetrovací úrad, podľa ktorého zrejme ide o nájomnú vraždu. Päťdesiatosemročný Achtachanov bol profesorom na súkromnej Modernej humanitárnej akadémii v Moskve a ako básnik bol známy svojimi antiseparatis­tickými názormi.

Podľa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie sa vražda odohrala krátko pred polnocou, keď Achtachanov vystupoval zo svojho auta pri svojom dome v severozápadnej časti Moskvy. Ako uvádza vo svojom vyhlásení, páchateľ básnika usmrtil strelou do hlavy, čo „umožňuje vysloviť záver, že tento zločin je pravdepodobne nájomnou vraždou“.

Na svojej internetovej stránke sa Achtachanov označuje za pedagóga a zástancu Čečenska ako súčasti Ruska, pričom tvrdí, že poéziu začal písať v zajatí separatistov. V roku 2009 získal špeciálnu novinársku cenu za svoju zbierku pod názvom Som hrdý na Čečensko, ktoré dalo svetu hrdinov.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box červený ovál červené ruže

Flower box červený ovál červené ruže

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk