„Čo by som to bol za človeka, keby som odmietol pomôcť svojmu bratrancovi?“ pýta sa majiteľ domu, kde sa bývalý generál ukrýval pod falošným menom. Svojmu príbuznému na úteku podľa vlastných slov poskytoval opateru po tom, ako utrpel porážku, a v istej chvíli sa dokonca obával, že zomrie. Branislav Mladič sa tiež priznal, že s bratrancom zadržiavaným v Holandsku si telefonujú a píšu.
Srbské orgány stále nerozhodli o tom, akým spôsobom potrestajú Branislava Mladiča za ukrývanie najhľadanejšieho muža v krajine. Hovorca špeciálneho súdu pre vojnové zločiny v Belehrade Bruno Vekarič sa pre tlačovú agentúru AFP vyjadril, že prokuratúra sa s ním dohodla na ročnom podmienečnom väzení, ak prizná svoju vinu.
Ratko Mladič čelí obvineniam z etnických čistiek zahŕňajúcich najhoršie zločiny v Európe od druhej svetovej vojny. Sedemdesiatročného Srba obviňujú z 11 trestných činov vrátane genocídy, vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti v súvislosti s úlohou, ktorú zohrával počas vojny na Balkáne v rokoch 1992 až 1995.
Mladič tvrdí, že je nevinný. Proces s generálom je najväčší, akým sa Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu kedy zaoberal.