Samovražedný útok v Bagdade si vyžiadal 65 obetí

Na 65 sa zvýšil počet mŕtvych pri sobotňajšom samovražednom útoku v šiitskej štvrti Bagdadu. Ďalších najmenej 120 osôb bolo zranených, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na policajné a zdravotné zdroje.

21.09.2013 20:13 , aktualizované: 22:09
debata (4)

Útok sa uskutočnil v šiitskej štvrti Sadr. Samovražedný atentátnik odpálil bombu v aute zaparkovanom v blízkosti stanu, kde sa konal pohreb. Ďalší výbuch nasledoval po tom, čo na miesto prišla polícia, záchranári a hasiči.

Ďalšie incident sa uskutočnil na rušnej ulici v prevažne šiitskej štvrti Ur na severe Bagdadu. Pri explózii bomby umiestnenej v aute tu zahynulo najmenej osem ľudí.

Agentúra AP uviedla, že útokom v Bagdade predchádzal iný samovražedný útok na policajnú stanicu asi 250 kilometrov severne od Bagdadu. Pri tomto útoku prišlo o život sedem policajtov a 21 ich bolo zranených. V Mosule potom útočníci zabili dvoch väzenských dozorcov a dvoch vojakov.

V Iraku sa v poslednej dobe odohráva podobné násilie takmer každý deň. Za posledných päť mesiacov v Iraku zahynulo vyše 4000 ľudí. V auguste si násilnosti vyžiadali približne 800 obetí a tento mesiac už podľa AP bolo zabitých vyše 400 osôb. Násilie súvisí s obnoveným napätím medzi irackými menšinovými sunnitmi na jednej strane a väčšinovými a vládnucimi šiitmi na strane druhej.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #útok #Irak #mŕtvi #Bomby #Bagdad