Povodňová situácia v Británii sa zhoršuje, má naďalej pršať

Britániu naďalej sužujú rozsiahle povodne, ktoré sa podľa meteorológov môžu ešte zhoršiť, keďže v utorok bude naďalej pršať alebo padať dážď so snehom.

11.02.2014 14:53
Anglicko, Temža, dážď, počasie Foto: ,
Zaplavené centrum anglickej obce Datchet.
1

Najviac postihnuté sú juhoanglické grófstva Berkshire a Surrey, kde vydali až 14 vážnych varovaní pred povodňami. Obyvatelia dedinky Berkshire, ktorú povodne takmer celú zaplavili, pre spravodajský portál BBC hovoria o „scénach z hororového filmu“. Úrad pre životné prostredie vydal celkovo skoro 350 menších povodňových varovaní. Za posledné dva mesiace voda zaplavila vyše 5-tisíc domov a len za posledné dni ich bolo skoro 900. Zrážky v Anglicku sú tento rok najsilnejšie od roku 1766.

V obci Datchet bojujú proti povodniam aj s...
Obyvateľka obce Wraysbury po členky vo vode.
+2Obyvateľom obce Wraysbury na juhu Anglicka...

Pršať má v nasledujúcich dňoch okrem juhu Anglicka aj vo Walese na západe krajiny, kde hrozí aj silný vietor. Časti Škótska a Severného Írska by zas mohlo zasiahnuť sneženie. Železničná doprava je obmedzená a na niektorých tratiach na juhu Británie vlaky vôbec nepremávajú. Úrady museli evakuovať najmenej 150 ľudí žijúcich pri brehoch rieky Temža, ktorej hladina neustále stúpa a ohrozuje ďalšie tisíce ľudí.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #povodne #anglicko #Temža