Kaviareň v Podgorici si účtuje 50 centov za 'nič'

12.04.2014 10:58

Majiteľovi kaviarne Abraco v čiernohorskej metropole došla trpezlivosť so študentmi, ktorí si do jeho podniku chodili iba posedieť.

Často totiž prišla napríklad desaťčlenná skupina, z ktorej si len zlomok ľudí niečo objednalo a zvyšní si bez hanby vytiahli vlastnú desiatu a ešte si k nej rozkázali pohár vody, samozrejme zadarmo. Ako píše denník Vijesti, teraz podnik účtuje každému, kto „nechce nič“, pol eura.

Čašníci hovoria, že sa u nich žiaci susedného gymnázia správali, akoby prišli do vlastnej obývačky. „Traja si objednali kávu a zvyšní vždy povedali, že vraj ‚nechcú nič‘,“ zveril sa novinárom vrchný čašník Boris. Pochválil sa tiež, že myšlienka účtovať si za „nič“ vzišla z jeho hlavy, keď sa na návaly neplatiacich klientov sťažoval kolegovi.

Majiteľ kaviarne Nikola Lakušić sa spontánne vysloveného nápadu rýchlo chopil a aby pritom podnik vyhovel všetkým daňovým predpisom, zaviedol dokonca do registračnej pokladnice špeciálnu položku. Odvtedy vraj gymnazisti už len málokedy vyslovia pri otázke na objednávku slová „nechcem nič“.

#kaviareň #Podgorica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku