Rusi vyhrali majstrovstvá sveta v "tankovom biatlone"

Rusi vyhrali prvý ročník "majstrovstviev sveta v tankovom biatlone", ktorý sa konal v sobotu v blízkosti Moskvy. Víťazom osobne zablahoželal ruský prezident Vladimir Putin.

16.08.2014 21:30
debata (60)

Súťaž sa konala v čase vyhroteného ozbrojeného konfliktu na východe Ukrajiny, pričom Západ Moskvu podozrieva z podpory tamojších proruských separatistov.

Šampionátu v tankovom biatlone sa zástupcovia západných armád nezúčastnili, pretože krajiny NATO podľa ruskej armády účasť odmietli.

Šéf Kremľa ocenil „majstrovské ovládanie bojovej techniky všetkými účastníkmi“, povedal Putinov hovorca Dmitrij Peskov. Súťažilo sa v disciplínach ako streľba na cieľ a jazda cez prekážky.

Z 36 účastníckych mužstiev Rusi obsadili prvú, tretiu i šiestu priečku. Druhý skončil tím z Kazachstanu.

Súťažiaci pochádzali z 12 krajín vrátane Venezuely, Číny alebo Srbska. Akcia, ktorá sa konala vo vojenskom priestore Alabino v dňoch 4. až 16. augusta, prilákala dovedna viac ako 70-tisíc divákov.