V Mexiku našli masový hrob s ohorenými telami

Na predmestí mexického mesta Iguala, kde zmizli desiatky študentov, našli masový hrob s asi 20 ohorenými telami.

05.10.2014 17:43
Mexiko, masový hrob Foto: ,
Mexická polícia stráži cestu, ktorá vedie na miesto, kde sa našiel masový hrob.
debata (3)

Identity obetí zatiaľ nie sú známe, uviedli dvaja miestni predstavitelia pod podmienkou anonymity. Generálny prokurátor štátu Guerrero Inaky Blanco novinárom povedal, že forenzní vyšetrovatelia sa momentálne snažia určiť, či sa jedná o nezvestných študentov. Detaily k nálezu poskytnúť odmietol. Hrob objavili v sobotu po tom, čo dostali anonymný tip.

Celkovo 43 študentov zmizlo 27. septembra počas protestov proti pracovnej diskriminácii vidieckych učiteľov. Naposledy budúcich pedagógov videli, ako ich vohnali do policajných dodávok. Polícia počas protestov spustila paľbu aj na autobusy s demonštrantami, pričom zabila šesť ľudí a 17 zranila. V súvislosti s incidentom zadržiavajú 22 policajtov.

Hoci rodiny dúfajú, že študenti sú nažive, pátra sa aj na miestach, ktoré gangy používajú na zakopávanie tiel. Podľa štátnej prokuratúry sa totiž preverujú indície, že do zmiznutia by mohli byť zapojené drogové gangy. Úrady vydali tiež zatykač na starostu Igualy a jeho bezpečnostného šéfa, ktorí sú na úteku a mohli by byť do násilia zapletení. Štátna vláda ponúkla odmenu milión pesos (59 000 eur) za informácie, ktoré povedú k nájdeniu zmiznutých študentov.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Mexiko #masový hrob