Hahn povedal, že obyvatelia Moldavska smerujú k získaniu stability a tých istých slobôd, aké majú ostatné krajiny únie, čo nie je samozrejmosťou v Európe. „Želajú si priblížiť sa k EÚ a úsilie obyvateľov Moldavskej republiky nám pripomína, čo únia dosiahla v posledných desaťročiach: užívame si demokraciu, právo zákona, prosperitu, mier a absenciu ohrozenia našej suverenity.“
Hahn tiež zdôraznil historickú dôležitosť nadchádzajúcich parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnia v Moldavsku 30. novembra. „Uskutočnenie slobodných a spravodlivých parlamentných volieb je hlavnou udalosťou v demokratickom živote krajiny,“ povedal Hahn a zdôraznil, že EÚ očakáva, že nové moldavské orgány po voľbách uskutočnia potrebné reformy najmä súdneho systému pri efektívnom boji s korupciou, no aj pri všeobecnej modernizácii krajiny na zvýšenie jej ekonomického potenciálu.
Asociačná dohoda bude plne právne účinná až po jej ratifikácii národnými parlamentmi všetkých 28 členských štátov EÚ. Časť asociačnej dohody, vrátane prehĺbenej a komplexnej dohody o zóne voľného obchodu (DCFTA), sa však predbežne vykonáva už od 1. septembra 2014. Moldavsko ratifikovalo asociačnú dohodu 2. júla 2014.