Armáda zastavila pátranie po obetiach z indonézskeho lietadla

Indonézska armáda v utorok prerušila práce na vyzdvihnutí trupu havarovaného lietadla spoločnosti AirAsia, a tým aj pátranie po ďalších telesných pozostatkoch obetí.

27.01.2015 13:41
AirAsia, Indonézia, lietadlo, trosky, vrak,... Foto: ,
Časť vraku indonézskeho lietadla.
debata

Niekoľko pokusov o vytiahnutie trupu lietadla, ktoré sa ešte koncom decembra zrútilo do Jávskeho mora, bolo pre vysoké vlny, zlú viditeľnosť a silné prúdy neúspešných. Doteraz sa z mora podarilo vytiahnuť 70 zo 162 obetí havárie.

„Operácia trvala 30 dní a viacnárodné tímy sme už stiahli,“ povedal v utorok indonézsky admirál Widodo, ktorý sa rodinám obetí ospravedlnil za zastavenie pátrania. Civilný Národný záchranný úrad uviedol, že v pátraní po ďalších telách ešte môže pokračovať, no práce budú bez armády a jej vybavenia pomalé.

Lietadlo AirAsia typu Airbus A320–200 so 162 cestujúcimi a členmi posádky zmizlo 28. decembra počas letu z indonézskej Surabaye do Singapuru pri Borneu. Krátko predtým, ako dispečeri s lietadlom stratili kontakt, piloti žiadali o zmenu výšky pre nepriaznivé počasie. Lietadlo krátko pred nehodou podstúpilo nezvyklo strmý a rýchly výstup v úsilí vyhnúť sa búrke. Trup lietadla objavili len minulý týždeň v hĺbke asi 30 metrov. Pol kilometra od trupu sa nachádza aj kokpit.

debata chyba
Viac na túto tému: #indonézia #AirAsia