Streľba zaznela v čase, keď sa dav už rozchádzal, niektorí protestujúci si ľahli na zem, iní utiekli.
Podplukovník fergusonskej polície Al Eickhoff novinárom povedal, že si nemyslí, že policajti patrili do jeho oddelenia a nemá žiadne informácie o rozsahu ich zranení.
Odstúpenie policajného šéfa Thomasa Jacksona je už šiestou v rade rezignácii policajtov vyvolaných niekoľkomesačným vyšetrovaním ministerstva spravodlivosti, ktoré odhalilo celý rad nezákonných a protiústavných praktík uplatňovaných na predmestí St. Louis.
Protestujúci volali po Jacskonovej rezignácii od fatálnej streľby v auguste 2014, pri ktorej belošský policajt Darren Wilson zastrelil neozbrojeného černošského mladíka Michaela Browna. Usmrtenie následne vyvolalo celonárodné protesty ale aj vyšetrovanie polície v súvislosti s použitím smrtiacej sily proti černochom.
Bezprecedentné rasové nepokoje v meste sa ešte zhoršili po tom, ako voči Willsonovi odmietli vzniesť formálne obvinenia. Právni zástupcovia rodiny zosnulého 18-ročného Michaela Browna tvrdia, že neozbrojený mladík sa policajtovi pred streľbou vzdal a ruky mal vystreté do hora.
Wilson na neho údajne vystrelil až 12-krát, pričom jedna z guliek chlapca trafila priamo do hlavy. Browna podozrievajú z krádeže cigár krátko pred incidentom. Wilson tvrdí, že Brown na neho fyzicky zaútočil a zastrelil ho zo strachu o vlastný život.
Policajt koncom roka 2014 taktiež rezignoval. Výhlásil však, že v súvislosti s Brownovou smrťou má „čisté svedomie“ a svoj odchod od polície zdôvodnil strachom o vlastný život a životy svojich kolegov, keďže po streľbe dostal niekoľko smrteľných vyhrážok a na jeho zabitie bola údajne vypísaná aj odmena.