Taliansko na mori zachránilo za jediný deň 1 500 migrantov

Talianska pobrežná stráž v nedeľu vyhlásila, že spoločne s námornými silami krajiny zachránila za necelých 24 hodín približne 1 500 migrantov, ktorí sa plavili na piatich člnoch v južnej časti Stredozemného mora.

05.04.2015 15:43
migranti, utečenci, loď, afričania, Foto: ,
Migranti na pobreží Talianska v prístave Pozzallo.
debata (4)

Všetkých päť záchranných operácií sa podľa nej uskutočnilo ešte v sobotu a zapojili sa do nich celkovo tri lode. Migranti na troch člnoch sa pred tým dostali do ťažkostí pri pobreží Líbye a snažili sa privolať pomoc satelitnými telefónmi.

Posádky vyslaných talianskych plavidiel spozorovali na mori ďalšie dva člny a všetkých pasažierov po vyzdvihnutí dopravili na taliansky ostrov Lampedusa alebo na Sicíliu.

Počas uplynulého roka sa dostalo do EÚ cez Taliansko zhruba 170-tisíc migrantov, ktorí podstúpili nebezpečnú plavbu naprieč Stredozemným morom organizovanú prevádzačmi väčšinou z pobrežia Líbye. Ďalších viac ako 3000 ľudí na mori zahynulo.

Oficiálne zdroje uvádzajú, že v prvých dvoch mesiacoch roka 2015 bol počet vylodených migrantov oproti rovnakému obdobiu roka 2014 vyšší o 43 percent.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #lode #Lampedusa #migranti
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy