Ďalším kandidátom na prezidenta USA je republikán Carson

04.05.2015 07:53
Ben Carson, kandidát, prezident, USA
Ben Carson Autor: ,

Americkí republikáni majú ďalšieho uchádzača o post prezidenta Spojených štátov vo voľbách v budúcom roku. V rozhovore pre Floridskú televíznu stanicu WPEC svoju kandidatúru potvrdil 63-ročný černošský lekár Ben Carson, o ktorého vstupe do straníckych primárok sa už skôr špekulovalo.

Oficiálne by mal Carson svoju kandidatúru ohlásiť v pondelok v Detroite, napísala to agentúra Reuters.

Carson, známy detský neurochirurg, ktorý sa preslávil operáciami siamských dvojčiat a už je v penzii, teší sa podpore radikálneho konzervatívneho hnutia Tea party. Medzi republikánskymi uchádzačmi o kreslo budúceho šéfa Bieleho domu je prvým černochom.

V republikánskom tábore sa zrejme o nomináciu do prezidentských volieb v roku 2016 zvedie tuhý boj. Kandidatúru doteraz oznámili senátori Rand Paul, Ted Cruz a Marco Rubio. Čaká sa, že kandidatúru čoskoro ohlási napríklad aj bývalý floridský guvernér Jeb Bush či guvernér štátu Wisconsine Scott Walker.

Medzi demokratmi je situácia prehľadnejšia, pretože favoritkou na volebnú kandidatúru je zatiaľ bývalá prvá dáma a exministerka zahraničia USA Hillary Clintonová.

#USA #kandidát na prezidenta
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku