Carnajevov priateľ Tažajakov pôjde do väzenia

Ďalšieho priateľa útočníka na bostonský maratón Džochara Carnajeva odsúdil v piatok súd na tri a pol roka väzenia za marenie vyšetrovania. Kazašský študent Azamat Tažajakov podľa obžaloby s ďalším spolubývajúcim odniesli zo spoločnej internátnej izby Carnajevov ruksak s pyrotechnikou a jeho notebook.

05.06.2015 20:38
debata

Súd už tento týždeň vymeral šesťročný trest Diasovi Kadyrbajevovi za tieto obvinenia, ku ktorým sa predtým priznal. Tretieho Carnajevovho priateľa, Robela Philliposa už uznal súd vinným z klamania polícii, verdikt však zatiaľ nevyniesol.

Džochara Carnajeva odsúdili v polovici mája na trest smrti. Súd ho uznal vinným vo všetkých 30 bodoch obžaloby. Mladík podľa obvinení konal za účelom hromadného ničenia a zabíjania. Obhajcovia žiadali doživotie, preto sa predpokladá, že sa odvolajú.

Carnajev bol obvinený zo zabitia troch ľudí a zranenia 264 ďalších dvoma podomácky vyrobenými bombami vytvorenými z tlakových hrncov a odpálenými v apríli 2013 počas maratónu v Bostone za účasti bežcov z celého sveta.

Tri dni neskôr, keď sa Džochar a jeho starší brat Tamerlan pokúšali utiecť z mesta, zastrelili aj univerzitného policajta. Tamerlan zahynul ešte v tú noc, Džochara zatkli 19. apríla 2013, keď ho polícia objavila ukrytého v člne na jednom dvore.

debata chyba
Viac na túto tému: #Džochar Carnajev #rozsudok #priateľ #tažajakov