Malajzia zatkla troch podozrivých z bombového útoku v Bangkoku

V súvislosti s vyšetrovaním bombového výbuchu vo svätyni v centre thajského Bangkoku, ktorý 17. augusta zabil 20 ľudí, zatkli v Malajzii troch ľudí. Píše o tom agentúra Reuters.

14.09.2015 08:53
Thajsko, výbuch Foto: ,
Miesto bombového útoku v thajskom Bangkoku pokračuje. K výbuchu došlo v miestnom hinduistickom chráme.
debata

Šéf tamojšej polície Khalid Abu Bakar v pondelok povedal, že ide o dvoch Malajzijčanov, muža a ženu, a belocha s pakistanským občianstvom, ktorí „pri vyšetrovaní spolupracujú“.

Polícia zatiaľ neplánuje ich presun do Thajska, uviedol Bakar s tým, že „malajzijská a thajská polícia úzko spolupracujú“.

Malajzijská polícia si podľa jeho slov nie je istá, či sa hlavný podozrivý nachádza v Malajzii. Thajské vyšetrovanie odhalilo tento mesiac stopu, podľa ktorej podozrivý atentátnik mohol prekročiť južné, thajsko-malajzijské hranice.

Doteraz sa nikto neprihlásil k zodpovednosti za útok na svätyňu Erawan, pri ktorom zahynulo aj 14 zahraničných turistov – sedem z nich pochádzalo z Hongkongu a pevninskej Číny.

Thajská polícia je ostro kritizovaná za priebeh vyšetrovania a za vyjadrenia čelných predstaviteľov o možných páchateľoch, ich motívoch a informáciách získaných z výpovedí svedkov, ktoré sú protichodné, špekulatívne a často i záhadné, komentuje Reuters.

debata chyba
Viac na túto tému: #Malajzia #Bangkok #bombový útok