Hlavný podozrivý z útoku na svätyňu v Bangkoku je vo väzbe

Thajská polícia uviedla, že muž v žltom tričku, ktorého zatkli pre podozrenie z účasti na bombovom výbuchu v bangkockej svätyni a neskôr označili za hlavného podozrivého, je určite útočníkom.

26.09.2015 10:14
Thajsko, výbuch, bangkok Foto: ,
Centrum Bangkoku tesne po výbuchu bomby.
debata (1)

Hovorca thajskej polície uviedol, že muž – nedávno identifikovaný ako cudzinec menom Adem Karadag a označovaný aj ako Bilal Mohammed – bol tou postavou v žltom tričku, ktorú zachytili bezpečnostné kamery, ako na mieste výbuchu zanecháva ruksak.

Thajská polícia pred časom uviedla, že ani jeden z dvoch mužov, ktorých zatkli po bombovom útoku zo 17. augusta, ktorý v centre thajskej metropoly Bangkok usmrtil 20 ľudí, nie je hlavným podozrivým. Jej najnovšie tvrdenie však tieto správy vyvracia.

„Všetky informácie, ktoré máme vedú nazad k nemu,“ vyhlásil hovorca thajskej polície na margo zatknutého Karadaga.

Motív útoku, pri ktorom zahynulo aj 14 cudzincov, ostáva doposiaľ neznámy. Polícia doteraz v súvislosti s incidentom vydala zatykače na 17 osôb.

Mnohí z podozrivých majú moslimsky znejúce mená, čo podľa BBC vyvoláva špekulácie, že by mohlo ísť o ľudí napojených na islamských militantov či prípadne čínskych Ujgurov. Tamojšia polícia však doposiaľ nenaznačila, že by útok mohol mať politický motív

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Thajsko #Bangkok #bombový útok