Fio bankaFio banka

Na ceste do Grécka sa utopilo šesť detí migrantov

Šesť detí sa utopilo po tom, ako sa pri pobreží Turecka potopili dva člny s migrantmi smerujúcimi do Grécka. S odvolaním sa na turecké štátne médiá o tom informovala agentúra AP.

27.11.2015 14:41
Grécko, Lesbos, utečenci Foto: ,
Pri brehoch Turecka sa potopili dva člny s utečencami. O život prišlo šesť detí.
debata (41)

Drevený čln, ktorý viezol približne 20 ľudí na ostrov Kos, sa v noci na piatok prevrátil v zlom počasí v Egejskom mori neďaleko mesta Bodrum na juhozápade Turecka.

Podľa tureckej tlačovej agentúry Anadolu sa väčšine migrantov poradilo s pomocou záchranárov dostať na pobrežie, dve sestry vo veku štyroch a jedného roka sa však utopili. Ich štátna príslušnosť nebola bezprostredne známa. Druhý čln s 55 migrantmi zo Sýrie a Afganistanu sa potopil o niekoľko hodín neskôr severnejšie pri meste Ayvacik. O život prišli štyri afganské deti, uviedla Anadolu.

Ayvacik je hlavným miestom, cez ktoré prechádzajú migranti snažiaci sa dostať na ostrov Lesbos.

Facebook X.com 41 debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #deti #utečenci