Koaličná CSU vyžaduje povinné kurzy nemčiny pre migrantov

Nemecká koaličná strana Kresťanskosociálna únia (CSU) požaduje, aby migranti a utečenci, ktorí chcú zostať v Nemecku, museli povinne absolvovať kurzy nemčiny a zaviazať sa k dodržiavaniu demokratických hodnôt. Informovala o tom agentúra DPA.

28.12.2015 15:00
debata (10)

Bavorská CSU je kľúčovým koaličným partnerom kresťanských demokratov kancelársky Angely Merkelovej. „Musíme požadovať pripravenosť na integráciu,“ uvádza sa v dokumente, o ktorom budú začiatkom januára rokovať účastníci regionálnej konferencie CSU.

Povinné kurzy by mali absolvovať migranti už v období, keď sa posudzujú ich žiadosti o udelenie azylu v Nemecku. Podľa návrhu CSU je potrebné, aby sa migranti ihneď na začiatku svojho pobytu individuálne zaviazali, že budú rešpektovať nemecké hodnoty, právny poriadok a spoločné pravidlá pokojného spolužitím.

Podobné opatrenia zamerané na začlenenie azylantov do nemeckej spoločnosti nedávno podporila aj Merkelovej Kresťanskodemo­kratická únia (CDU).

Nemecké médiá v nedeľu informovali, že nemecké úrady doposiaľ zriadili už viac ako 8 200 špeciálnych jazykových tried pre deti migrantov, ktoré sú v školskom veku. Jednotlivé spolkové krajiny do októbra tohto roku na tento účel celkovo vyčlenili minimálne 2,3 miliardy eur.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #CSU #migranti